Sıkça Sorulan Sorular – North Estate Homes
Fiyat aralığı: Başlangıç: £200 - £100,000,000
Boyut Aralığı: Başlangıç: 10 m2 - 100,000 m2
Diğer Özellikler

Sıkça Sorulan Sorular

Dönüm - Metrekare Alan Dönüştürücü

Dönüm
Ayakkare
Evlek

Aradığınız Sorunun Cevabı Burada Olabilir

Satış hakkında sorular

North Estate Homes’a başvurmanız ile birlikte mülkünüzün piyasa değeri alanında uzman Ekspertizlerce belirlenerek mülkünüzün listelenmesi gerçekleştirilir. Potansiyel alıcılar ile görüşülerek uygun olan yatırımcı ile satış işlemi belirlenen şartlarda gerçekleştirilir.

North Estate Homes, bünyesinde bulunan uzman Yatırım ve Emlak Danışmanları ile size en uygun mülk ve yatırım imkanları değerlendirilerek sizlere sunulan rapor sonucunda dilediğiniz emlak alımı North Estate Homes ayrıcalığı ile tamamlanır. 

Mülk Satın Alma sırasında gerçekleştirilen size en uygun mülkün belirlenmesi, raporlanması ve sunumlar sonrasında satın alma işlemleri sırasında gerçekleştirilen işlemler tarafımızca hızlıca tamamlanmakta ve size teslim edilmektedir.

Her tür satın alma işlemi için bizlere sosyal medya hesaplarımız üzerinden;

Ve Telefon numaralarımız olan;

Türkçe:

+90 533 846 36 66 

English, русский:

+90 533 846 36 66

Üzerinden ulaşabilirsiniz.

neh_logo_

Ev kiralama süreciniz North Estate Homes’a başvurmanız ile birlikte başlar. Farklı parametrelerin incelenmesi ve size en uygun konut seçeneklerinin belirlenmesinin sonrasında sözleşme sürecine geçilir ve kiralama süreci tamamlanır.

Evinizi North Estate Homes ile güvenli ve hızlı bir şekilde kiralayabilirsiniz. Mülkünüzün portföyümüze eklenmesi ile birlikte etkin dijital pazarlama ile  pazara tanıtılır ve kiralama işlemi hızlıca tamamlanır.

Sizen en uygun konut tipi belirlendikten sonra kiracı ile ev sahibi arasında her iki tarafında haklarını koruyacak bir anlaşma hazırlanır ve belirlenen süre için anlaşma taraflarca imzalanır. 

Her tür kiralama işlemi için bizlere sosyal medya hesaplarımız üzerinden;

Ve Telefon numaralarımız olan;

Türkçe:

+90 533 846 36 66 

English, русский:

+90 533 846 36 66

Üzerinden ulaşabilirsiniz.

neh_logo_

Yabancı uyruklu kişinin kendi adına taşınmaz mal edinebilmesi için, satın alma izni almak üzere Bakanlar Kurulu’na başvurması gerekir. (Türk vatandaşları için 1-2 ay, diğer insanlar için 6-8 ay içinde sonuçlanır.)

Kuzey Kıbrıs vatandaşları için ev alım limiti bulunmamaktadır. ve Yabancı uyruklular KKTC’de kişi başı 1 mülk satın alma hakkına sahiptir. 1 arsa veya 1 daire veya 1 dönüm arazi veya 1 parsel “1” olarak sınıflandırılır. Maddi değeri önemli değildir. Evli çiftler 1 kişi olarak kabul edilir. Evli çiftlerin isimleri farklı ise tek sayılmaz.

Evet, değişiyor. Evlerde yıllık emlak vergisi, işyerinde emlak vergisi ve işyeri vergisi vardır.

a. Stopaj: Tapu devri sırasında satıcı tarafından vergi dairesine ödenir, kar amacı gütmediği durumlarda ise %3,5 olmasına rağmen mevcut uygulamada %2,8 oranında stopaj ödenir. Not: Arsa ve konut için her kişiye bir defaya mahsus stopaj istisnası uygulanır. Kar durumunda stopaj %6,25 olmasına rağmen devir sırasında %4 oranında ödenir. b. Katma Değer Vergisi (KDV): KDV davalarında KDV oranı %5’tir, satıcı tarafından devir yapılmadan önce alıcı tarafından vergi dairesine satıcıya ödenir. Satıcının kârlı olmadığı durumlarda bireysel satışlarda KDV uygulanmaz. c. Tapu Devir Ücreti: Devir sırasında alıcı tarafından tapu dairesine ödenir. Tapu harcı %6 olmasına rağmen arsa ve konut için bir defa %3 olarak uygulanır. Hibe yoluyla yapılan transferlerde farklı vergiler uygulanmaktadır: Anne babadan çocuğa hibe %0,2 eşten eşe %0,4 dededen toruna %0,4 + stopaj vergisi. D. Damga Damgası: İki taraf satış sözleşmesini imzaladıktan sonra 21 gün içinde alıcı vergi dairesine %0,5 posta ücreti alır ve sözleşme Tapu Siciline tescil ettirilir, böylece alıcının mülkiyet hakkı garanti altına alınır. .

Gayrimenkulünüz krediye uygun ise bankanın Ekspert değeri ile belirlediği oranlarda kredi alabilirsiniz. Aldığınızı bir ipotekli gayrimenkul ile vererek ülkeniz gelir tablosunda kredi alabilir.

Kuzey Kıbrıs mevzuatına göre düzenlenmiş vekaletname ile gayrimenkul alınabilir.

neh_logo_

Karşılaştır

Konuşma başlat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by Kıbrıs Dijital
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?